Treści programowe

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Wspólne pisanie i ozdabianie kartek świątecznych dla najbliższych – wycieczka na pocztę i wysłanie kartek
  • Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter, w tym w szczególności liter k, K
  • Wspólne porządki przedświąteczne – angażowanie dzieci w czynności porządkowe związane z przygotowaniami do świąt
  • Wspólne gotowanie – pozwólmy dzieciom pomóc nam w gotowaniu i przygotowywaniu świątecznych potraw (nawet jeśli będzie to oznaczać dla nas dodatkową pracę związaną z uprzątnięciem kuchni)
  • Zabawy w przeliczanie i ważenie składników podczas gotowania, np. pieczenia ciasta
  • Wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych i dekorowanie choinki.

Pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Zabawy w przeliczanie w zakresie 10 dowolnych elementów – czapek, szalików, butów.
  • Zabawy w wyszukiwanie wspólnej cechy danych przedmiotów, np. to jest z wełny; to są ubrania; to jest zielone.
  • Zabawy w dokładanie elementów tak, by były trzy, i odkładanie elementów tak, by zostały trzy.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek i w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter.
  • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

Pomysły dla  rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem;

• Spacer do parku, rozmowa na temat wyglądu parku, roślinności i zwierząt mieszkających w parku.
  • Zbieranie i nazywanie materiału przyrodniczego: kasztanów, żołędzi, jarzębiny, liści różnych drzew.
  • Układanie rytmów z materiału przyrodniczego (kasztanów, żołędzi, liści).
  • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.
  • Uczestniczyć z dziećmi w nabożeństwach różańcowych.